ThaliaFan.com

Thalianın dünyasına hoşgeldiniz

AnasayfaPortalliKayıt OlGiriş yap

-hayal dünyamın eşsiz kahramanı-

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Thalia's Angel
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 14/09/07 Mesaj Sayısı : 10525 Nerden : venüsten Hobiler : thalia Fobiler :
Konuya puan ver
MesajKonu: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Paz Şub. 10 2008, 03:24

Senaryodaki oyuncular:

Stephanie:

Maria:
Thalia Sodi Miranda
Tom amca:
Tommy Mottola (ileriki bölümlerde aramıza katılacaklar)
lucy:
Sabrina Sodi Mottola (ileriki bölümlerde aramıza katılacaklar)

Karakterler hakkında:
Stephanie:5 yaşında,hayaller kurmayı seven sevimli tatlı,yaramaz ,ablasının başının tatlı belası,hayallerle yaşayan küçücük bir kızdır.

Maria: Stephanienin ablasıdır.Dünyanın en tatlı en şirin en güzel bayanıdır.Bir hukuk firmasında avukatlık yapmaktadır.İşine son derece sadıkdır.Kardeşi onun herşeyidir.Kardeşi onun için işinden de önce gelmektedir.Bu yüzden bir keresinde ona dadı tutmakta çok zorluk çekmişti.Kardeşine onun kadar iyi davranabilecek bir dadıyı bulmak herhalde kolay olmasa gerek bu dünyada.Bu dünya çoğunlukla kötülerin dünyasıdır ve aralarında Stephanienin dadısı gibi iyi insanlar da vardır.Maria'yı çok beğenen çok sevenler olmuştur,hatta ona aşık olup söyleyemeyenler de olmuştur ama Maria hiçbirisini hayatına sokmak istememiştir.Onun için tek önemli biri varsa kardeşidir.
Tom ( Stephanieye göre Tom amca ) : (ileriki bölümlerdeki gelişmeye göre açıklamalarda bulunulacak)
Lucy : (ileriki bölümlerdeki gelişmeye göre açıklamalarda bulunulacak)

En son thalianazire tarafından Salı Haz. 17 2008, 10:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.thaliafan.com
Thalia's Angel
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 14/09/07 Mesaj Sayısı : 10525 Nerden : venüsten Hobiler : thalia Fobiler :
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Paz Şub. 10 2008, 03:24

1.Bölüm : Evdeki yabancı :S
Maria:
-Stephanie bebeğim,canım benim bugün işe gitmem lazım.Sen Lizzy ile kalırsın değil mi evde?
Stephanie:
-Beni de götür abla,nolursun beni de götür yanına.Hem ben Lizzy'yi hiç sevmedim.
Maria gülümser ve;
-Tatlım sen zaten önceki dadılarını da sevmedin ki :)
Stephanie:
-evet ama sen de sevmedin :S ya ben seninle gelmek istiyorum
Maria:
-Hayır hayatım bu mümkün değil.Benimle gelemezsin.Bugün acil toplantımız var ve cocukların girebileceği türden toplantılar değil bunlar.
Stephanie:
-Noluuuursuuuuunn
Maria:
-Tatlım ısrar etme Lizzy ile kalıyorsun okadar.
Lizzy yanlarına gelir.Stephanie ye bakar ve yüzünü okşar. Stephanie bağırararak;
-Dokunma yüzüme!!!
Lizzy:
-Tatlım ne oldu?
Stephanie:
-Birşey olmadı.Git burdan!!!
Maria Stephanie'nin saçını okşar ve ;
-Tatlım neden dadına böyle davranıyorsun? O seni çok seviyor ama :)
Stephanie:
-Sevmesin,istemiyorum!!!
Lizzy:
-Olsun,önemli değil Bayan Maria.Çocuk işte :) O beni sevene kadar uğraşacağım ama.Hayatımda ilk defa bukadar çok bağlandım bir çocuğa.Ne olursa olsun onun sevgisini kazanacağım.
Maria:
-Haklısın canım,bence mücadeleden hiç vazgeçme.Kardeşim çok zor bir dönemden geçiyor.Stephanie 4 yaşındayken annemizi ve babamızı kaybettik.Kolay değil,alışamadı.Unutamadı birtürlü,hazmedemedi olanları.Hergece kabuslarla uyanıyor.Çok zor bir cocukluk geçiriyor.Buna alışması zaman alacak.Tamam benim için de kolay değildi onları kaybetmek ama zamanla alışıyorum onların yokluğuna.Acılarını unutamadım ama yokluklarına da alışıyor insan.Kardeşim kolay kolay atlatamaz,unutamaz bunları bitürlü.Bizim yapmamız gerekenler ona bu acıyı unutturmak ve eskisi gibi neşeli olmasını sağlamak.Eskiden çok neşeliydi.Yaramazdı ,çok güzel hayalleri vardı.Sürekli hayaller kurup dururdu.Ama bundan eminim kardeşim yine eskisi gibi olacak,eski neşesine kavuşacak.Bunun için biraz sabırlı olmalıyız.Ona bu acıları unutturmalıyız.Neyse ben işe gitmeliyim çok geç kaldım.Kardeşim ne yaparsa yapsın ona karşı sabırlı ve nazik olduğunu ,ona çok iyi davrandığını bildiğim için gözüm arkada kalmayacak.Kardeşimi sana emanet ediyorum canım.Ben yokken onu hertürlü kötülüklerden herkesten herşeyden koru lütfen.Tanrı sizinle olsun.
Maria Stephanie'nin yanına gider ve onu doyasıya kucaklar ;
-Tatlım ben akşama burda olurum.Sakın Lizzy 'yi üzme olur mu . O seni çok seviyor. Benim hatırım için onu hiç üzme tamam mı tatlım.
Stephanie:
-Tamam üzmeyeceğim ablacım.Sen de nolur biran önce eve gel lütfen.Senden hiç ayrılmak istemiyorum.Seni okadar çok seviyorum ki ablacım..
Maria:
-Tamam tatlım biran önce eve gelmeye bakarım.Ben de seni çok seviyorum ,bye bye hayatım..
Stephanie:
-Güle güle ablacığım,güle güle..

Maria işe gider.Stephanie Lizzy'yi üzmeyeceğine dair söz vermesine rağmen içinden hep Lizzy'yi kızdırmak geçiyordu.Acaba ne yapsa da bu Lizzy evi terketse diye düşündü.Düşündü düşündü ama birtürlü bulamadı.
Saatlerce düşündü ve sonunda aklına fikir geldi.O sırada odasının kapısı çalındı.
Stephanie:
-Nevar!!
Lizzy:
-Tatlım yemeğini getirdim.Girebilir miyim içeriye?
Stephanie:
-Girrr..
Lizzy odaya girer ve Stephanie'nin yemeğini masasına koyar.

Lizzy:
-Gel tatlım yemeğini yedireyim.
Stephanie onun yüzünü sinirli bir şekilde bakarak:
-Olmaz!!!! Ben kendim yiyebilirim.Çık dışarı şimdi..!!!
Lizzy üzgün bir ses tonuyla:
-Tamam tatlım.. Sen nasıl istersen
Lizzy odadan çıkar.Stephanie bilerek yemeği yere düşürür.Ağlama numarası yapar.Lizzy yanına gelir ve şaşkınlık içerisindedir.Ama yine de tepki göstermez.
Lizzy:
-Üzülme tatlım,önemli değil ben temizlerim.Merak etme.Lütfen ağlama bebeğim nolursun.
Stephanie:
-Ablama söyleme nolursun,söyleme ablama.
Lizzy:
-Merak etme tatlım söylemem,hiç söyler miyim.
Stephanie:
-Tamam ozman burayı temizle ve git burdan.
Lizzy yerleri temizler ve odadan çıkar.
Stephanie kendi kendine söylenir;
-Acaba ne yapsam da bu Lizzyyi evden kovdurabilsem.. OFff offf .. Tamam buldum dışarı çıkacağım. Ya bana izin vermezse dışarısı için.. offff offf neyapsam acaba yaa
(devam edecek)

Thalia's Angel
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Çarş. Şub. 20 2008, 20:02

Stephanie Lizzy'nin yanına gider ve ona ;
-Ben biraz dışarıda oynayacağım,der

Lizzy:
-Tatlım olmaz,sen bana emanetsin tek başına dışarıda oynayamazsın.

Stephanie:
-YA HAYIR BEN DIŞARIDA OYNAYACAĞIM BANANE BANANEEE OFFFFFFFF

Stephanie ağlamaya başlar.Ama Lizzy onun ağlamasına aldırış etmez ve şunu söyler;
"Hayır tatlım ağlasan da malesef senin dışarda oynamana izin veremem,Sana birşey olursa ben ne yaparım,ablana nederim,ya sana birşey olursa ablan nekadar üzülür bunu hiç düşündün mü ? "

Stephanie:
-Hayır düşünmedim,hem ne olacak ki,birşey olmaz.Güven sen bana.

Lizzy:
-Sen benim evden gitmem için uğraşıyorsun değil mi?

Stephanie duraksar ve :
-yoo yoo öyle birşey düşünmüyorum,sadece dışarıya çıkmama izin ver lütfen.

Lizzy:
-Tamam ama beraber çıkacağız olur mu?

Stephanie:
-Ya hayırrr ,kendim çıkacam bennnn

Lizzy:
-Olmaz ya benimle çıkacaksın dışarıya ya da hiç çıkamazsın.Ablan senin tek başına çıkmana izin veriyor mu hiç?

Stephanie yalan söyler ,yüzü kızararak ;
-eee evet izin verir, bir keresinde ablam arkadaşımda kalmama izin verdi

Lizzy gülümser ve;

-Yalan söylüyorsun :)

Stephanie:
-Ya doğru söylüyorum ,yalan söylediğimi de nerden çıkardın sen?

Lizzy:
-Hemen anlaşılıyor yalan söylediğin,baksana yüzün kızardı.Aynaya bak istersen.

Stephanie:
-Gerçekten mi?

Stephanie aynaya bakmak için banyoya gider.Boyu yetmediği için tabureyi aynanın karşısına koyar,tabureye çıkar ve aynada yüzüne bakar.

Stephanie:
-Olamaz gerçekten de kızarmış,öff ya yalan söylemeyi de beceremiyorum ben yaa Sad

Lizzy Stephanienin yanına gider ve ona şunları söyler;
-İyiki beceremiyorsun yalan söylemeyi,çünkü yalan söylemek çok kötü birşey.Himm söyle bakayım sen daha önce hiç ablana yalan söyledin mi?

Stephanie:
-Söyledim ama hiç yutmuyor yalanlarımı,sen de yutmadın.Bu konuda beceriksizim ben.

Lizzy:
-Boşver bu konuda beceriksiz olman güzel birşey.Unutma yalan söylemek insanı küçültür,ne olursa olsun herzaman doğruyu söyle.

Stephanie:
-him...

Lizzy:
-Sana yalancı papaz masalını anlatayım mı?

Stephanie büyük bir heyecanla :
-Anlat,anlat merak ettim.

Lizzy:

-Tamam ,anlatayım.Ülkenin birinde bir papaz varmış.Dikkat çekmeyi çok seviyormuş.Bir gün ne yapsam ne etsem diye düşünmüş ve aklına bir fikir gelmiş.Yalan söyleyerek bütün dikkatleri üzerine çekmek istiyormuş. Ve yine birgün herkese kilise yanıyor koşun kilise yanıyor demiş,herkes gitmiş,bakmışlar kilise sağsağlam ,hiç yangına benzer birşey görmemişler,geri giderler.Ve derken papaz yine aynı yalanı söylemeye başlar,büyük bir feryad içinde "koşuuuuun,kilise yanıyor ,koşuuuunnn kilisie yanıyor" demiş.Yine herkes kilisede toplanmış ama yine yangın olmadığını görmüşler.Ama yine birgün kilise gerçekten de yanıyormuş.Papaz yine herkese söylemiş kilise yanıyor kilise yanıyor diye,ama kimseyi inandıramamış.Çünkü daha önce kilise yanıyor diye yalanlar atmış ama kimse kilisenin yanmadığını görüncü onun yalan söylediğini anlamış ve birdaha da o papaza inanmamaya başlamış.Papazı kimse dinlemiyormuş.Papaz kiliseye girip yangını tek başına söndürmeye çalışmış,ama becerememiş,yangında kiliseyle beraber papaz da yanmış.İşte yalanın kötü sonuçları.O papaz şimdi yalan söylemeseydi hem kendisi hayatta olacaktı hem de kilise yanmayacaktı.

Stephanie:
-Yani yalan çok kötü birşey

Lizzy:
-Evet tatlım yalan çok kötü,sen ne olursa olsun doğruları söyle canım benim olur mu :)

Stephanie:
-Peki :) Benim sana bir itirafım var Sad

Lizzy Stephanieyi kucağına alır ;
-Söyle tatlım.
Stephanie:
-Ben evden kaçacaktım,ablam da buyüzden seni işten atacaktı.Onu planlıyordum.Ama başarısız plan.

Lizzy:
- Benden bukadar mı nefret ediyorsun ? eğer rahatsız oluyorsan kendim gidebilirim bu evden. Sen söyle yeter ki.

Stephanie:
-Ben şimdi git desem gidecek misin?

Lizzy:
-Evet tatlım,gideceğim.

Stephanie:
-Hayır gitme,özür dilerim sana kötü davrandığım için.Burada kalabilirsin,gitme lütfen.

Lizzy:
-Tamam canım gitmeyeceğim :)

Stephanie:
-Ablama söyleyecek misin bu planımı?

Lizzy:
-Sen istemezsen söylemem,aramızda sır gibi kalacak merak etme canım :) Ama bence onun da bilmesi gerekiyor.Kendin anlatırsan iyi olur.

Stephanie:
-Haklısın.Peki şimdi dışarıda oynamama izin veriyor musun?

Lizzy:
-Ablan gelsin,izin alalım,eğer izin veriyorsa çıkabilirsin.

Stephanie:
-Peki ,madem öyle olsun.Beni indirir misin?

Lizzy Stephanieyi yere indirir.

Stephanie Lizzyye bakar ve ;
-Başka masal biliyor musun? anlatır mısın bana?

Lizzy:
-Evet canım biliyorum.Anlatmamı ister misin?

Stephanie:
-Evet ,evet evet isterim.Anlatabilir misin?

Lizzy:
-Himmm.. Ülkenin birinde pembe kuyruklu tavşan ile kırmızı kuyruklu tavşan yaşarmış.Kırmızı kuyruklu tavşan çok bencilmiş,pembe kuyruklu tavşan ise aksine çok cömertmiş.Amacı ülkedeki bütün tavşanlara yardım etmekmiş.Elinde nekadar imkan varsa kullanırmış bunun için,Fakat kırmızı kuyruklu tavşan ise hiç yardım etmezmiş kimseye.Hep kendini düşünürmüş.Derken kırmızı kuyruklu tavşan ile pembe kuyruklu tavşan bir kapana kısılırlar ve diğer hayvanlardan yardım beklerlermiş.Pembe kuyruklu tavşanın yaptığı yardımları kendilerine bir borc sayan tavşanlar pembe kuyruklu tavşanı kurtarırlar.Kırmızı kuyruklu tavşan acılar içerisinde "nolur nolur beni de çıkarın demiş,fakat tavşanlar onu hiç dinlemiyormuş.Zamanında hiçkimseye yardım etmediği ve boş boş gezdiği için tavşanlar tarafından hiç sevilmezmiş kırmızı kuyruklu tavşan.Fakat pembe kuyruklu tavşan onun haline acır ve onu kurtarmaya çalışırmış.Kırmızı kuyruklu tavşanı kurtarmış.Fakat kırmızı kuyruklu tavşan yapılan bu iyilik karşılığında pembe kuyruklu tavşanı tuzağa itmiş.Pembe kuyruklu tavşan "Sana yaptığım iyiliğin karşılığı bu mı olacaktı " diye çıkışmış kırmızı kuyruklu tavşana.Kırmızı kuyruklu tavşan ise " İyilik yapmak nekadar kötü birşeymiş değil mi " diye söylemiş ve kahkahalar atmış. Derken bir tavşan onları bu halde görmüş ve diğer tavşanları da çağırmış.Tavşanlar kırmızı kuyruklu tavşanın üzerine gitmişler ve onu hastanelik edene kadar dövmüşler ,pembe kuyruklu tavşanı kurtarmışlar tekrardan.Pembe kuyruklu tavşan kırmızı kuyruklu tavşanın bu haline acımış ve hastaneye götürmüş.Kırmızı kuyruklu tavşan iyileşince Pembe kuyruklu tavşanın yanına gitmiş ve ondan özür dilemiş.Yaptıklarından dolayı affetmesini istemiş.Barışmışlar ve bundan sonra kırmızı kuyruklu tavşan da cömert olmaya başlamış ve artık tavşanlar tarafından sevilmeye başlamış.

Stephanie:
-Çok güzel bir masal :) Bittimi

Lizzy:
-Evet tatlım bitti,yarın başka bir masal anlatırım sana :)

Stephanie:
-Olur.

Birden bir ses gelir.

Stephanie:
-Birisi kapıyı tıkırdattı gelen ablam olmalı,çok özledim onu..

Stephanie kapıyı açar ama kimseyi göremez.İçinden "Ben yanlış mı duydum acaba" demiş.

Lizzy:
-Tatlım ablanın gelmesine daha çok var.

Stephanie:
-Evet ama kimdi bu ozaman Sad

Lizzy:
-ben bir ses duymadım canım,sana öyle geliyor.

Stephanie:
-Duydum eminim. Bak yalan söylemiyorum.

Lizzy:
-biliyorum tatlım ,duyduğunu sanmışsın.En azından ben duymadım.Belki de duymuş olabilirsin.

Stephanie:
-İnanmıyor musun bana?

Lizzy:
-Hayır tatlım inanıyorum tabiki sana,neyse sen takma kafana böyle şeyleri.Önemsiz birşeydir.

Stephanie:
-Peki..

Aynı sesi yine duyar ve bu sefer ;
-Lizzy duydun muu duydun muuuu ,bak o ses yine kapı tıkırdatması..

Lizzy:
-Hayır canım ,duymadım.

Stephanie:
-Bunun için sağır olmalısın,sesi nasıl duymazsın Lizzy.

Lizzy:
-Hayır Stephanie,duymadım.Sana öyle geliyor,neden anlamıyorsun.

Stephanie:
-Ama duydum diyorum ben!!!

Lizzy:
-Tamaam tatlım duydun,tamam :)

Stephanie:
-Evet duydum.

Aradan birkaç dakika geçer ve yine aynı sesi duyar ama busefer Lizzye söylemez inanmadığı için.Sesin olduğu yöne gider.

Lizzy:
-Stephanie tatlım nereye gidiyorsun?

Stephanie:
-Hiççç..

Stephanie yanılmıyordu,duyduğu ses doğruydu.Bir ses duyuyordu evet evet ama nerden geliyordu bu ses,bunu bir tespit edebilseydi çok iyi olurdu stephanie için. Nerden geliyordu acaba nerden.. Ses yine geldi.. Stephanie sesin olduğu yöne ilerledi. O ilerledikçe duyduğu ses daha da çoğaldı.Ablasının odasına gitti.Olamazzz bu da neeee.. Stephanie gördükleri karşısında şaşkınlığa uğradı.. İnanılmaz birşey bu ,çok şaşırtıcı ilginç.. Stephanie olduğu yerde kaldı,tüyleri diken diken oldu.Karşısında bir yılan vardı.Korkudan yerinden de kıpırdayamadı.Ağlamak istedi ağlayamadı.Korkudan birşey yapamıyordu.Stephanieyi takip eden Lizzy onun yanına gitti ve "korkma canım,ben şimdi kurtaracağım seni merak etme hayatım" Ve hemen av tüfeğini alıp yılana doğru tuttu av tüfeğini.Ve yılanı vurdu tüfeğiyle.Stephanie korkudan bayıldı.Tehlike geçmişti.Yılan kimseye zarar vermeden öldürülmüştü.Lizzy yılanın cesedini atar.Stephanienin yanına gider ve onu yatağına yatırır.Ayıltmaya çalışır onu. O sırada Maria eve gelir. Telaşla ;
-Lizzy neoldu,neden yatıyor stephanie?

Lizzy:
-Efendim şey Stephani sesler duyuyordu ,bana söylüyordu birtakım sesler duyduğunu ama ona inanmadım.O da daha sonra bana söylemedi duyduğu sesleri.Seslerin olduğu yöne doğru gitti,ona sorduğumda neyaptığını hiçbirşey söylemedi.Ve daha sonra onu takip ettim.Sizin odanıza gittiğini ve orada korkudan hareketsiz kaldığını gördüm,korkudan yerinden hareket edemiyordu.Bir yılan vardı karşısında ve ben hemen av tüfeğini aldım ve öldürdüm yılanı.Stephanienin de bayıldığını gördüm.Burada onu ayıltmaya çalışıyorum efendim.

Maria:
-Sana minnettarım Lizzy,sen olmasan o yılan Stephaniemi sokacaktı.Kardeşimin hayatı senin sayende kurtuldu.

Lizzy:
-Önemli birşey değil Bayan Maria kim olsa aynısını yapardı.

Maria Stephanie ye döner ve;
-Hadi bebeğim uyan,Stephanie,hadi tatlım.. Geçti herşey hayatım.Ben geldim bebeğim uyan hadi.

Maria Stephanieyi ayıltmaya çalışır.Stephanie ayılır ve;
-Neoldu bana? Ablacığım nezaman geldin sen?

Maria:
-Önemli birşey olmadı canım,sen iyisin ya,neolduğunu düşünme tatlım geçti herşey,biraz önce geldim ben de ..

Stephanie:
-En son karşımda yılan vardı.daha sonra daha sonra neoldu hatırlayamıyorum.

Maria:
-Lizzy tüfeğiyle yılanı öldürmüş,sen bayılmışsın seni yatağa yatırmış.Seni ayıltmaya uğraştık hayatım.Stephanie tatlım Lizzy senin hayatını kurtardı.

Stephanie:
-Teşekkür ederim Lizzy ,sen olmasan ben şimdi..

Maria :
-Sen kafana takma canım bunları geçti artık.

Maria Stephanieyi kucağına alır ve sarılır ona.Stephanie ablasının saçlarını okşar.

Stephanie:
-Abla hep yanımda kal,hiç gitme.

Maria:
-Tatlım ama malesef işim gereği ben gitmeliyim.Ama merak etme nekadar boş zamanım olursa hep seninle geçireceğim ozamanlarımı.

Stephanie:
-Ablacığım bana şarkı söyler misin?

Maria:
-Tabi hayatım.

Maria juana adlı şarkıyı söyler.

Stephanie:
-Abla senin sesin çok güzel ,sen şarkıcı olsana

Maria:
-Hayır hayatım böyle rahatım,sanatçı olduğumu düşünsene seninle hiç görüşemezdik ozaman sürekli işim olurdu.

Stephanie:
-Haklısın galiba ablacığım.

Maria stephanieyi gıdıklar.

Stephanie:
-yapma ,yapma ,

kahkahalar atar.. "Abla kulağına birşey diyeceğim"

Maria:
-Söyle bakayım :)

Stephanie Marianın kulağına şunu söyler ;

"hadi abla ,Beraber Lizzyi gıdıklayalım."

Lizzy'yi gıdıklarlar ve Lizzy gülmeye başlar

Lizzy:
-hahah yeter yeter tamam ..

Gıdıklamaya devam ederler..

1.Bölümün Sonu
Thalia's Angel
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Çarş. Haz. 11 2008, 04:06

2.Bölüm : Neler oluyor ???

Günlerden pazartesiydi,herşey yolunda görünüyordu... Bir tek şey dışında... Maria'nın çalar saati çaldı ve kalktı,yüzünü yıkadı.Aynaya baktı,makyajsız haliyle bile çok güzeldi,güzelliğini hiçbirşey bozamazdı.Ona herşey yakışıyordu.Yüzünü yıkadı sonra hafif bir makyaj yaptı,saçını taradı.Yine herzamanki gibi çok güzeldi.Stephanie'nin odasına gitti onu uyandıracaktı.Fakatt!!! O da nee !! Stephanie ağlıyordu..
Maria: Ne oldu tatlım neden ağlıyorsun?
Stephanie: Yok bişey abla .
Maria: Tatlım ne olduğunu söylemeyecek misin?
Stephanie:Söyleyeceğim ama benimle alay etmenden korkuyorum.
Maria:Hayır tatlım neden alay edeyim,bak bana hiç seninle alay ettim mi,hadi söyle bebeğim.
Stephanie: Amaaaa,ya bana inanmazsan!!! Bİliyorum inanmayacaksın.. Sad
Maria:Hadi tatlım söyle,ne oldu? İnanacağım.
Stephanie:İnanmayacağını biliyorum ablacığım ama yine de söylim.Karşı sokakta bir adam bir kadını boğazından bıçakladı.korkuyorum abla.. Heryer kan oldu.Sonra... Sonraaaaaa Sad
Maria:Evet tatlım?
Stephanie:Adam beni gördü ve bana elindeki bıçağı gösterdi.Sıradaki benim abla,korkuyorum ,koru beni Sad o adam öldürecek beni Sad
Maria:Tatlım tamam korkma,nerde gördün adamı? Hayal gücün çok gelişmiş senin.Aklından mı uyduruyorsun bunları?
Stephanie:Biliyordum bana inanmayacağını!!!! Abla koru beni ,beni öldürecek Sad
Maria:Tatlım ben varken seni kimse öldüremez bunu sakın aklından çıkarma tamam mı?
Stephanie:Beni hiç bırakma abla ,nolursun Sad
Maria:Tatlım yalnız değilsin Lizzy var ben işte olduğum zamanlar o seni korur.Ben sürekli yanında olamam ki,işlerim var.
Stephanie:Tamam Sad
Maria: Şimdi sil o gözyaşlarını bakayım.
Stephanie:Tamam ..
Maria:Gülümse hadi
Stephanie : Tamam :)))
Maria : aferin tatlım işte böyle ol.Şimdi benim işe gitmem gerekiyor.Sen Lizzy ile oynarsın tatlım.

Maria Lizzy'ye seslenir:
-LİZZZYYY,BEN ÇIKIYORUUUUUUM,STEPHANIE'Yİ YALNIZ BIRAKMA SAKIN :)

Lizzy:
-PEKİ BAYAN MARIA

koşarak yanlarında gider Lizzy.

Lizzy:Hiç merak etmeyin bayan Maria.Ben kardeşinize çok iyi bakacağım.
Maria:Bunda hiç kuşkum yok canım,kardeşim korkmuş biraz sürekli yanında dur tamam mı?
Lizzy:Tamam bayan Maria :)

Stephanie:Lizzy beni yalnız bırakma,korkuyorum.Beni öldürecek o adam.
Lizzy:Lizzy olur mu hiç öyle,kim öldürecek.
Stephanie:Kadını öldüren adam!!! Onu öldürürken benim onu seyrettiğimi gördü ve elindeki bıçağı bana gösterdi.Sıradaki sensin anlamında bir işaretti bu.Sıradaki benim,beni öldürecek çok korkuyorum Lizzy.Ablam bana inanmıyor Sad

Maria:Tatlım,bunları gelince konuşuruz,benim işe yetişmem gerekiyor öptüm seni bye.

Maria evden gider.

Lizzy:Tatlım parka gitmek ister misin? Seni götüreyim mi?
Stephanie:Olur.

Stephanie ile Lizzy parka giderler.Stephanie bir adamın kendisini takip ettiğini hisseder.Lizzyye bir adamın onu takip ettiğini söyler.Lizzy arkasına bakar kimseyi göremez.

Lizzy:Tatlım kimse takip etmiyor bizi.
Stephanie:Hayal gördüm galiba..
Lizzy:Evet tatlım,son günlerde korku içerikli filmler izliyorsun sen.Oyüzden hayaller görüyorsun.Biz o filmleri saklıyoruz herseferinde sen izleme diye,kumandayı bile saklıyoruz ama sen biryerlerden buluyorsun geceleri gizlice izliyorsun.Bundan sonra seni korku filmleri izlerken yakalamam umarım.Yoksa ablana söylerim televizyonu saklasın,çizgifilm bile izleyemezsin.

Stephanie:Özür dilerim,birdaha izlemeyeceğim.Söz büyüyünce izleyeceğim o filmleri.Ama ben korkmuyordum o filmlerden.

Lizzy:Korkmuyorsun ama hayaller görüyorsun,yok katilmiş yok seni öldürecekmiş.Hayalden ibaret tatlım bunlar gerçek değil.

Stephanie:Sanırım haklısın,hayal gördüm ben galiba.

Lizzy:Aferin tatlım.Eveet parka geldik,ben burada oturuyorum sen oyna tatlım

Stephanie:Tamam :)

Stephanie salıncaklara doğru koşar,bir adam onu sallar.

Stephanie:Seeeen...

Adam tam cebinden bir bıçak çıkaracağı sırada Lizzy yanlarına gelir.

Lizzy:Stephanie tatlım acele eve gitmemiz gerekiyor.Bugün en sevdiğim dizi vardı,onu unutmuşum.Başka gün yine geliriz parka olur mu tatlım.

Stephanie:Peki,Lizzy şuan beni sallayan bir adam var görüyor musun?

Lizzy:Hayır tatlım senin yanında kimse yok.Görmüyorum ben.

Stephanie:Ya olur mu ,cebinde bıçak var,beni öldürecekti.Ama sen gelince bıçağı cebinden çıkaramadı.

Lizzy:Ben bir adam göremiyorum burada.

Stephanie:Ya nasıl olur kör müsün!!!

Lizzy:Stephanie çok ayıp,gel eve gidiyoruz!!!

Stephanie:Ama inanmıyorsun bana!!!

Lizzy:Kimseyi görmüyorum,yine uyduruyorsun sen.

Stephanie:Ya uydurmuyorum gerçekten.

Lizzy:Olmayacak böyle,ablana söyleyeceğim seni psikolog'a götürsün.

Stephanie:Ya Lizzy ben deli miyim psikologta ne işim olur benim Sad
Lizzy:Hayır deliler mi gider psikoloğa,çok yanlış düşünüyorsun tatlım ,herkes gider psikoloğa.Deli olmak gerekmiyor bunun için.

Stephanie:Ama ben gitmek istemiyorum psikoloğa.
Stephanie(içinden şunu söyler ) : Hayır kesinlikle olmaz ben gitmeyeceğim ,deli değilim ben.Bir yolunu bulup kaçmalıyım.

Lizzy:Hadi tatlım gel..

Stephanie:Biraz daha sallanayım,sadece 5 dakika lütfen.Sonra gideriz. Olur mu ?

Lizzy:Tamam ben şu bankta oturacağım,5 dakika sonra gel.

Stephanie:tamam.

Lizzy banka oturur.Stephanie biraz sallanırmış gibi yapar ve salıncağı bırakır.Koşar.

Lizzy:Stephanie nereye gidiyorsun? Dur lütfen,ablana ne diyeceğim ben..

Stephanie arkasına bakar ve Lizzy'nin ona yaklaştığını görür.Adımlarını hızlandırır..

Vee sonra... Sonraaaaaa...........

(2.Bölümün Sonu)

_EL_AMOR_ES_CİEGO_
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 06/05/08 Mesaj Sayısı : 1017 Nerden : istanbul Hobiler : Fobiler :
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Çarş. Haz. 11 2008, 10:36

Stephanie=) çooook yaramaz ve tatlı bir kızmış nazirecim bakalım daha ablasının başına ne işler açacak :)
Thalia's Angel
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Çarş. Haz. 11 2008, 21:28

saol canım senaryomu beğendiğine sevindim,bu sitede kimse senaryolarıma ilgi gösterip okumuyor sen hariç Sad senaryomu okuyup yorum yaptığın için saol canım
Thalia's Angel
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Salı Haz. 17 2008, 10:49

3. Bölüm:Dayan bebeğim

Hızla gelen bir kamyon Stephanie'ye çarpar.

Lizzy:Yardım edin,ambulans çağırın.Bebeğim ölüyor nolur yardım edin.Stephanie bebeğim dayan tatlım..

Herkes başına toplanmıştır.Biri ambulansı arar.Ambulans gelmez,her saniye Stephanie aleyhinedir.Bir saniye bile çok önemlidir Lizzy için,Stephanie kurtulacak mı,ağlayarak :
-Ambulans nerde kaldı,kurtarın Stephanie'mi ,ben ablasına ne diyeceğim şimdi,Onu bana emanet etmişti Sad Nolur kurtarın bebeğimi Sad

Hıçkırıklara boğulur,biri onu teselli eder:
-Üzülme Stephanie iyi olacak.Bak ambulans geliyor.

Ambulans gelir,ambulanstaki görevliler:
-Açılın,boşaltın burayı... Çabuk sedye getirin... çabuk,kurtaracağız bu cocuğu umarım..

Cocuğu sedyeye yatırırlar.Ambulansın içine götürürler,ilk yardım yaparlar Stephanie'ye.Lizzy'de onlarla gider.

Lizzy:Dayan bebeğim ,iyi olacaksın,dayan ,ben ablana ne diyeceğim şimdi.Eğer sana birşey olursa ben neyaparım,kendimi suçlu hissederim ,ölme nolur,vicdan azabından eririm,kahrolurum.. Bayan kardeşimin durumu nasıl?

Doktor:Şimdilik pek birşey diyemeyeceğim,durumu çok kritik.Umarım bu cocuğu kurtarırırız.

Hastaneye varırlar.Stephanie'yi yoğun bakıma alırlar.Müdahalede bulunurlar.

Lizzy (içinden) : Ablasını aramalıyım,fakat kendimde bu cesareti bulamıyorum Sad Ona nasıl söylerim ,kardeşinin benim yüzümden hayati tehlike içinde olduğunu nasıl söyleyeceğim.Cesaret edemem buna..Ama bilmesi lazım,ablası.Aramalıyım.

Lizzy elinde telefona bakar,Maria'yı aramakta tereddüt etmektedir.Arayıp aramamak arasında kararsızdır.Sonunda cesaretini toplar ve arar:
-Bayan Maria Sad

Maria:Lizzy sesin endişeli gibi ,ne oldu ?

Lizzy:
-Bayan Maria çok kötü birşey oldu bugün Sad Çabuk gel,şuan sana ihtiyacımız var,en çok ta kardeşinin ihtiyacı var.Ben böyle olsun istemedim.Tutamadım onu,engel olamadım bu kazaya Sad Espanol hastanesindeyiz.Çabuk gel,kardeşin şuan yoğun bakımda Sad

Maria:Neee,nolur bunun şaka olduğunu söyle Lizzy,kardeşime ne oldu,canıma neoldu ,hemen geliyorum oraya.

Maria hıçkırıklara boğulur.Kendini çok kötü hissetmektedir.Maria sekreterine tüm randevuları iptal etmesini bugün çalışamayacağını söyler.

Sekreteri:
-Ne oldu bayan Maria,kötü birşey mi oldu?

Maria:Benim hemen gitmem gerekiyor.Kardeşim Sad Kardeşime araba çarpmış,o ölebilir Sad

Sekreteri:
-Cok üzüldüm bayan maria,umarım iyileşir.Dualarım kardeşin için olacak.

Maria:
-Teşekkürler Rita.

Maria hastaneye gider.Kardeşini yoğun bakımda görür.Ağlamaklı olur.

Lizzy:
-Böyle olmasını hiç istemezdim Sad

Maria ona bakar:
-Anlat nasıl oldu,nasıl oldu bu kaza?? Bir cocuğa sahip olamadın mı?

Lizzy:
-Onu parka götürmüştüm.Sonra bankta oturdum ,bugün dizim olduğunu hatırladım ve ona eve gitmemiz gerektiğini başka gün yine geliriz diye söyledim.Bana yanında bir adamın olduğunu bana "o adamı görüyor musun " dedi ,ben de hayır dedim. Bana " cebinde bıçak var,sen geldiği için bıçağı çıkaramadı korkusundan." dedi.Ben de inanmadım ona ve "Bu böyle olmayacak ablana söyleyeceğim seni psikoloğa götürsün"dedim.Ama o bana "deli miyim ben " dedi.ben de "deliler mi gider psikoloğa"dedim.daha sonra bana "5 dakika daha sallanayım sonra gideriz eve " dedi.Ben de tamam dedim banka oturdum.Onu izliyordum.Biraz sallandı sonra salıncaktan indi,koşmaya başladı.Ben peşinden koştum yakalayamadım.Bir kamyon geldi onu fırlattı yola.Çok kötüyüm şuan,onu tutamadım,benim yüzümden oldu herşey Sad

Maria Lizzy'ye bakar:
-Lizzy senin suçun yok,kusura bakma ben de üzüntüden ne dediğimi bilemiyorum,senin suçun yok bunda ,üzme kendini,kardeşimi düşünelim şuan.Canım şuan kimbilir ne acılar çekiyordur.Ben doktorla konuşmaya gidiyorum.

Maria Doktor'un yanına gider.

Maria:Doktor bey kardeşim nasıl? Düzelecek mi?

Doktor:
-Şuan için kesin birşey söyleyemem,kardeşin hayati tehlikeyi atlatmadı henüz,şuan çok risk altında.Umudunuzu kaybetmeyin,onun için elimizden geleni yapıyoruz.Umudunuzu kaybetmeyin.

Maria:
-Onu görebilir miyim peki?

Doktor:
-Şuan yoğun bakım ünitesini hiçkimseyi almıyoruz malesef.Onu camdan izleyebilirsiniz sadece.Benimle gelin.

Maria yoğun bakım ünitesinin önüne gider.Kardeşini görür ve içi çok fena olur,kardeşi çok kötü bi haldedir.tanınmayacak haldedir.
Bir hemşire içeri girer ve kontrol eder onu.Ve birden kalp atışları durur.Hemen doktora haber verirler.Onu ameliyata alırlar.

Maria:Doktor bey ne oluyor ,kardeşime neler oluyor? Bebeğime neler oluyor?

Doktor:
-Sakin olun lütfen.Yo hayır giremezsiniz ameliyathaneye,bekleyin lütfen.

Doktor ameliyathaneye girer.Maria çaresizce bekler ameliyathane kapısının önünde. Lizzy yanına gelir.

Maria:
-Kardeşim ölüyor Sad Elimden kayıp gidiyor bebeğim Sad acil birşekilde ameliyata aldılar onu.

Lizzy:
-Bayan Maria soğukkanlı olmalıyız,kardeşiniz için,dayan stephanie,dayan bebeğim.

O sırada ameliyathanede...

1.Doktor:Neşter lütfen..
2.doktor:Kalbi durdu,kalp çalışmıyor

Hemen kalp masajı yapar.Elindeki aletle kalbi çalıştırmaya çalışır... Fakat malesef bütün çabalar boşa gitmiştir.

1.Doktor:Hasta Ex oldu.Yakınlarına söyleyin.

Baş hekim Maria ile Lizzy'nin yanına gelir ve :
-Başınız saolsun

Maria oracıkta bayılır.Lizzy kendini suçlar ölümünden.
Lizzy:Olamaz,onu parka götürmemeliydim yapmamalıydım bunu olamaz Sad Ben ne yaptım şimdi Sad Onun ölümüne neden oldum ,bebeğim benim yüzümden öldü,kendimi hiç affetmeyeceğim.

Doktorlar Maria'yı ayıltmaya çalışır.Maria ayılır:
-Kardeşim,kardeşim nerede,onun yaşadığını söyleyin lütfen,o yaşasın nolur Sad

Hıçkırıklara boğulur.

Başhekim:
-üzgünüm bayan,kardeşiniz malesef hayatını kaybetti,buna inanın.

Maria:

-Hayır o ölmedi,hissediyorum,ölmedi kardeşim yaşıyor.

Lizzy:

-Ben de ölmek istiyorum,ben öldürdüm onu Sad Sahip çıkamadım ona Sad

Maria ile Lİzzy'ye sakinleştiri iğne yaparlar..

Stephanie'yi morga koyarlar....

(3. bölümün sonu)

_EL_AMOR_ES_CİEGO_
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 06/05/08 Mesaj Sayısı : 1017 Nerden : istanbul Hobiler : Fobiler :
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Salı Haz. 17 2008, 13:30

nazirecim ya hiç beklemiyordum stephanie nin ölmesini Sad
çok mu çabuk öldü dersin?ya maria hayyatta yalnız kaldı o ne yapar?
seduccion
Super mod
Super mod

Erkek
Yaş : Kayıt tarihi : 08/04/08 Mesaj Sayısı : 4687 Nerden : Thalia dünyasından... Hobiler : Thalia-Britney Kardeşliği Fobiler : ----
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Salı Haz. 17 2008, 13:31

Senaryonuzu okuyorum nazire çok güzel gerçekten,4.bölümü şimiden merak ettim doğrusu.Ellerine emeğine sağlık.
http://www.britneythalia.com
Thalia's Angel
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Salı Haz. 17 2008, 20:30

_EL_AMOR_ES_CİEGO_ demiş ki:
nazirecim ya hiç beklemiyordum stephanie nin ölmesini Sad
çok mu çabuk öldü dersin?ya maria hayyatta yalnız kaldı o ne yapar?

bilmem hayat süprizlerle doludur belki maria yalnız kalmaz kimbilir değil mi canım
Thalia's Angel
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Salı Haz. 17 2008, 20:31

seduccion demiş ki:
Senaryonuzu okuyorum nazire çok güzel gerçekten,4.bölümü şimiden merak ettim doğrusu.Ellerine emeğine sağlık.

teşekkür ederim seduccion beğenmene sevindim.yeni bölümü her salı günü yayınlıyorum :) ileriki bölümlerde belki bazı süprizler olabilir
seduccion
Super mod
Super mod

Erkek
Yaş : Kayıt tarihi : 08/04/08 Mesaj Sayısı : 4687 Nerden : Thalia dünyasından... Hobiler : Thalia-Britney Kardeşliği Fobiler : ----
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Salı Haz. 17 2008, 22:27

Bende senaryo yazıyorum ama nasıl güzel yazabiliyor muyum bilmiyorum.Esasen bu işi öğrenmek istiyorum ve araştırmalar yapıyorum.anlaşılan bu işe sende meraklsıın ilerde bu sitede senle bir dizi veya film projesine imza atarız inş :)
Thalia's Angel
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Çarş. Haz. 18 2008, 09:46

seduccion demiş ki:
Bende senaryo yazıyorum ama nasıl güzel yazabiliyor muyum bilmiyorum.Esasen bu işi öğrenmek istiyorum ve araştırmalar yapıyorum.anlaşılan bu işe sende meraklsıın ilerde bu sitede senle bir dizi veya film projesine imza atarız inş :)

teşekkürler,sen de yazdığın senaryoyu bizimle paylaşırsan çok memnun olacağım.evet küçüklüğümden beri hikaye yazmak,senaryo yazmak benim için bir tutku olmuştur.lise yıllarımda defter alırdım onlara senaryo yazardım,aklıma yeni fikir geldiğinde yeni bi senaryoya başlıyordum. en azından 10 tane değişik senaryo yazmışımdır defterlere,ama hiçbirini tamamlamadım.Tamamlamayı düşünüyorum.
seduccion
Super mod
Super mod

Erkek
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Perş. Haz. 19 2008, 04:38

Benimde birkaç çalışmam var ve hep yarım bende tamamlamaya çalışacağım.yarım kalma olayı senin dediğin gibi gerçekten,bir projeye başlıyorsun onu yazarken birden aklına başka bir proje daha geliyor, bu sefer ona yöneliyorsun böyle böyle yarım yarım bir sürü senaryo oluyor ve hiçbir işe yaramıyor.aslında birini bitirmeden diğerine başlamamak gerekiyor ama akla geliyor işte unutmayayım diye ona da başlıyorsun.gerçekten senaryoya önem verdiğin ve yazdığın için yazdım, birazda senaryoyla anlayan biriyle sohbet etmiş oldum.senaryo yazmak sanıldığı kadar kolay değil.Sana kolay gelsin :)
Thalia's Angel
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Perş. Haz. 19 2008, 11:55

teşekkürler sana da kolay gelsin,söylediklerinde çok haklısın.elif te en iyi senaristlerdendir,onun da senaryosunu okursan beğeneceğine eminim

http://thaliafan.do-goo.com/senaryolarynyz-f204/

bu bölümde :)
dilan

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 02/06/08 Mesaj Sayısı : 75 Nerden : ankara Hobiler : Fobiler :

Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   C.tesi Haz. 21 2008, 17:51

inanamıyorum bu kadar güzel bir hikayeyi daha önce niye farketmemişim yuh yani ağlaya ağlaya okudum nolur ölmesin stephanie daha çok yaramazlık yapsın ama ölmesin off Sad
Thalia's Angel
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   C.tesi Haz. 21 2008, 18:09

tüyo vermem :P beğenmene sevindim canım :)
Thalia's Angel
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Salı Haz. 24 2008, 16:42

4.Bölüm:Herşeyin bitti an

Maria ve Lizzy Stephanie'nin cenaze törenindedir.Maria kendini çok kötü hissetmektedir.Kardeşinin öldüğüne hala inanamamıştır.Onun yaşadığını hisseder,onun öldüğüne birtürlü inanmak istemez.Fakat daha sonra etrafına ,o tabuta baktığı an gerçeklerle yüzyüze gelir.Kardeşi ölmüştür ve birdaha
asla geri gelmeyecektir.Bunu düşününce içinü büyük bir hüzün kaplar.Kardeşinin birdaha ona sarılamayışı,abla diyemeyişi,onun kardeşine sarılamayacağı
ne kötü birşeydi.Onu çok özleyecekti.Heryerde Stephanie'nin anıları vardır.Unutmak mümkün mü o küçük yaramazı.
Lizzy:
- Herşeye ben sebep oldum.Eğer ben..

Maria Lizzy'nin sözünü keser :
-Hayır bunda senin hiçbir suçun yok.Lütfen kendini suçlama.

Lizzy:
-Eğer ben onu parka götürmeseydim şimdi biz burda olmazdık,evde onunla beraber olurduk.

Maria:
-Tatlım bunda senin suçun yok.Senin hatan değil,kendini suçlamanı hiç istemiyorum.

Lizzy:
-Peki,onu birdaha göremeyecek olmamız nekadar da kötü birşey.Onsuz neyaparız hiç ama hiç bilemiyorum.Onu özleyeceğiz,hem de çok.
Maria:
-Evet Lizzy,ben onsuz neyapacağım,yalnız kaldım yapayalnız kaldım,onsuz nasıl gececek günlerim.Stephanie'nin neşesi yok evimizde.Evimiz sessiz,evimiz
Stephaniesiz,yaşamdan umudu kestim ben.Onsuz neyaparım hiç bilemiyorum.Kendimi okadar kötü hissediyorum ki...

Cenaze töreni biter.Lizzy ile Maria eve giderler.
Maria:
-İnanmak istemiyorum hala,biri bana bunun şaka olduğunu söylesin.O mezara kardeşimi koyduklarına bitürlü inanamıyorum,aklım almıyor,nasıl olur bu,kardeşim nasıl ölebilir.Onsuz neyapacağım hiç bilemiyorum.
Lizzy:
-Güçlü olmalıyız Bayan Maria,Stephanie bizim üzülmemizi istemezdi herhalde.Güçlü olmalıyız onun için.O cennete gitti,şimdi orda çok mutludur.

Maria'nın aklına Stephanie'nin söylediği bir söz gelir. "Yine birgün güneşli bir sabahtı.Maria kardeşine bisiklete binmeyi öğretiyordu.Stephanie o sıralarda
4 yaşındaydı.O bisiklet sürmeyi öğrenirken ablasının onu tuttuğunu gördüğü zaman kendini güvende hissediyordu.
Stephanie:
-Ablacım seni çok seviyorum.
Maria:
-Ben de seni çok seviyorum hayatım.Seni okadar çok seviyorum ki,hiçbirzaman seni bırakmayacağım.
Stephanie:
-Ben de seni bırakmayacağım ablacığım,söz veriyorum,hiç bırakmayacağım seni.Bizi kimse ayıramayacak ablacım... "

Maria (içinden) :
-Tatlım hani beni hiç bırakmayacaktın,hani biz hiç ayrılmayacaktık.Seni cok özlüyorum bitanem.Neden beni bıraktın,ben şimdi nayaparım sensiz.

Lizzy ve Maria düşüncelere dalmıştır.Sessizlik hakimdi ortama,birden sessizliği bozan birşey oldu.Kapının zili çalıyordu.Maria bütün düşüncelerinden
sıyrıldı ve kapıyı açmak için kalktı oturduğu koltuğundan.Kapıyı açtı.Bir postacı vardı kapıda.
Postacı:
-İyigünler Maria Santacruz siz misiniz?

Maria:
-Evet benim..
Postacı:
-Şurayı imzalar mısınız? Amcanızdan size bir paket gelmiş,onu getirdim.
Maria kağıdı imzalar.Postacı paketi teslim eder ve gider.Bu büyük bir kutuydu.
Maria:
-Acaba içinde ne olabilir ki,amcam ne yolladı acaba hediye olarak?

Hediyenin üzerinde bir kağıt vardı.Maria kağıdı aldı ve okumaya başladı.Kağıtta şunlar yazılıydı ;
" Canım yiğenlerim Maria ve Stephanie,
Maria tatlım nasılsın sen ve Stephanie iyidir umarım.Sizleri çok özledim.Bu pakette yiğenim Stephanie için salıncak var,salıncağı bahçeye kurarsınız,sallanır,çok seviyor salıncağı,sallanmayı.Umarım hediyemi beğenirsiniz,Stephanieyi benim yerime öp canım yiğenim.Siz gözümde
tütüyorsunuz.Birgün Stephanie'yi yanına al ve beni ziyarete gel,Yengen de ben de sizi çok özledik.Cevabını bekliyorum canım yiğenim.Görüşmek üzere,Stephanie canım yiğenim ablanı üzme olur mu,o ne yapıyorsa hep senin iyiliğin için yapıyor sakın onu üzecek birşeyler yapma ve sana kızsa da
darılma ona,o senin iyiliğini düşünüyor hep."
Mektup burada bitiyordu.Maria mektubu okuduktan sonra gözyaşları aktı sel oldu.Amcasına kardeşinin öldüğünü söyleyemezdi.Amcasının bu yaşlı kalbi
kaldırabilir miydi bu acıya.Kutuyu açtı,içinden salıncağı çıkardı.Sanki kardeşi birgün gelecekmiş ve o salıncakta sallanacakmış gibi salıncağı bahçeye kurdu.
Aradan günler geçti ,ne kardeşi geldi ne de salıncak doluydu.Kardeşinin birdaha gelemeyecek olması nekadar da kötüydü.O gelmeyecekti,ölmüştü,bu gerçeği kabullenmeliydi Maria.Belki bu onun için zor olacaktı ama kardeşinin birdaha gelemeyeceğini ne olursa olsun kabullenmeliydi.
Aradan beş ay geçti Maria biraz kendine gelmişti,işine tekrar başladı (Kardeşi öldüğünde yas ilan etmişti ve işini bırakmıştı) İyiydi biraz,kendini iyi hissediyordu,işini yapabilecek durumdaydı.
Yine birgün avukatlık bürosundayken içeriye biri girdi.
Maria:
-Size nasıl yardımcı olabilirim acaba?
Sydney:
-Mariaa beni tanıdın mı??? Ben Sydney,ilkokul arkadaşın Sydney.
Maria:
-Aaaa Sydney sen , tabiki tanıdım,hiç unuturmuyum,ilkokulda en iyi arkadaşımdın.Eee söyle Sydney neler yaptın?
Sydney:
-Bilirsin,en büyük hayalim doktor olmaktı,işte başardım doktor oldum.
Maria:
-Hayat süprizlerle dolu değil mi? Peki beni nasıl buldun,adresimi nasıl buldun?
Sydney:
-Seni hep araştırdım ama bulamadım,tesadüf eseri çalıştığım hastanede senin ismine rastladım.
Maria:
-Benim ismime mi ?
Sydney:
-Evet,şeyy kardeşinden dolayı.Arkadaşım başın saolsun.
Maria:
-Saol Sydney
Maria'nın gözleri dolar yine,aradan aylar da geçse kardeşini çok özlemiştir.
Sydney:
-Şey ben istemeden..
Maria:
-Önemli değil Sydney,ben hiç unutmadım ki melek yüzlümü,nasıl unutabilirim ki.
Sydney:
-Anlıyorum... Ne diyeceğimi bilemiyorum,bu durumlarda aklıma hiçbirşey gelmiyor.
Maria:
-Eeee peki ne doktorusun?
Sydney:
-Çocuk doktoruyum.Çocukları çok seviyorum.En çok ta onu seviyorum.
Maria:
-Kimi?
Sydney:
-6,7 yaşlarında hafızasını kaybetmiş bir çocuk,aylarca hastanede kalıyor.Onu bulduklarında çok kötü bir haldeymiş.Zamanla iyileşmeye başlamış,fakat
kimseyi hatırlamıyormuş,hala da hatırlamıyor.Biz hastanede ona bir isim koyduk.Adı Emily.
Maria:
-Bu çocuğu görmek isterdim.
Sydney:
-Onu senin evine getiririm birgün,birgörsen okadar şeker ki,çok tatlı.Ama çok üzücü...
Maria:
-Ne üzücü Sydney?
Sydney:
-E artık iyileşti,çocuğu hastanede tutamayız artık,onun bakıma ihtiyacı var ,onu yetimhaneye götürecekler.Artık orda kalacak.
Maria:
-Zavallı çocuk.İyi de orada iyi bakamıyorlar çocuklara,bazı bakıcılar çocuklara kötü davranıyormuş yetimhanede.
Sydney:
-Bunu ben de istemiyorum ama elden ne gelir ki... Neyse ben gidiyorum.Bu pazartesi izinliyim,sen nezaman müsait olursun ,pazartesi onu senin yanına getirmeyi düşünüyorum.
Maria:
-Bu çok iyi olur,getir.Adresimi vereyim sana.
Sydney:
-Gerek yok tatlım biliyorum,ben gidiyorum,görüşmek üzere..
Maria:
-Görüşmek üzere tatlım...

Sydney gider.Maria yine düşüncelere dalar... O küçük kızı düşünmektedir,onun da bakıma ihtiyacı vardı.. Belki onu... Yooo hayır böyle birşey olmazdı,bunu yapamazdı,kardeşinin yerini kimse tutamazdı.Başka çocuğu sevemezdi.Sonra bu düşüncelerinden vazgeçti...

Aradan iki gün geçti.Maria oturma odasında bi yandan kahvesini yudumlar diğer yandan da gazetesini okur.Zil çalar,kapıyı açar.Gelen arkadaşı
Sydney ve küçük kız Emilydi.
Sydney:
-Merhaba arkadaşım,bak kimi getirdim.Emily çok tatlı değil mi?
Maria:
-Evet çok tatlı. (Emily'ye) Merhaba Emily.
Emily:
-Merhaba.

Oturma odasına geçer.

Emily:
-Sydney ben bahçede oynayabilir miyim?

Sydney:
-Olur mu tatlım,ayıp ama,biz misafirliğe geldik.

Emily üzgün birşekilde başını eğer:
-Peki..
Maria:
-Aaa olur mu Sydney tabiki oynayabilir bahçede,ben yabancı mıyım?
Sydney:
-Maria'ya teşekkür et,izin verdi oynamana.
Emily:
-Teşekkür ederim..
Koşarak bahçeye gider.O sırada Sydney ile Maria konuşmaya dalar.Sonra bahçeye çıkar.
Maria bahçede gördüğü manzara karşısında şaşkınlık içerisindedir

4.Bölümün Sonu.
seduccion
Super mod
Super mod

Erkek
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Salı Haz. 24 2008, 17:47

4.bölümü okudum çok güzel ellerinize sağlık,bir daha ki bölümleri merakla bekliyorum :)

25
delare_thalia
Super mod
Super mod

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 14/09/07 Mesaj Sayısı : 777 Nerden : İstanbul Hobiler : Fobiler :
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Salı Haz. 24 2008, 17:50

Ellerine sağlık cnm devamını bekliyorum :)
Amor a la Thalia!

Kadın
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Çarş. Haz. 25 2008, 13:32

beğenmenize sevindim arkadaşlar,yeni bölüm salı günleri Very Happy
_EL_AMOR_ES_CİEGO_
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Cuma Haz. 27 2008, 22:06

canımmmmm benim son gaz gidiyorsun okurken Türk filmi izliyormuşum gibi oldumm bence sen marianın başına neler neler getireceksinnn Very Happy merakla bekliyorum
Thalia's Angel
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Cuma Haz. 27 2008, 23:42

maria belki ilerde bi süprizle karşılaşabilir ama herhalde 9,10 bölüm sonra olur çünkü bu Very Happy
bloom664
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Yaş : 24 Kayıt tarihi : 30/06/08 Mesaj Sayısı : 1001 Nerden : istanbul Hobiler : müzik dinlemek Fobiler :
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Salı Tem. 01 2008, 17:04

çokk güselmiş devamını çok merak ediyorum :)
Thalia's Angel
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   Salı Tem. 01 2008, 21:19

5.Bölüm: Bir şans ver

Kardeşi'nin salıncağında başka biri vardı ve sallanıyordu.Bu Emily'ydi.Yanına gider ve:
- Çabuk in o salıncaktan!!!
Emily:
-Neden?
Maria:
-İn dedim o salıncaktan,in çabuk!!!
Emily ağlamaklı olur.
Maria:
-Bu kardeşimin salıncağı,ondan başka kimse kullanamaz,bu salıncak boş kalacak.Çabuk in o salıncaktan,çabuk!!
Emily ağlaya ağlaya Sydney'in yanına koşar.
Sydney:
-Maria neden böyle yapıyorsun,nevar sanki sallansa o salıncakta.Kardeşine olan acını anlıyorum ama bu kimsesiz küçük kızı neden azarladığını hiç anlayamıyorum..
Maria:
-Anla beni,o kardeşimin salıncağı,kimsenin o salıncağı kullanmasını istemiyorum.Kardeşimin hiç o salıncakla sallanma fırsatı olmadı.
Emily ağlayarak:
-Sydney götür beni buradan.Gitmek istiyorum.
Sydney:
-Tamam tatlım ağlama gidiyoruz (maria'ya) bak gördün mü yaptığını ,ağlattın kızı.
Sydney Emily'yi kucağına alır.Emily ağlamaktan yorulmuştur,Sydneyin kucağında uykuya dalmıştır.Sydney kucağında Emily ile Maria'nın yanından ayrılır.
Maria salıncağa bakar :
-Kardeşimin seni kullanmaya hiç fırsatı olmadı,sen kullanamadın bu salıncağı,başka hiçbir çocuk kullanamayacak.

Üzgün birşekilde salıncağı okşar,kardeşinin
olduğunu hayal ederek.Aklına kardeşinin bir anısı gelir..
" Amcalarındaydı,o sıralar Stephanie 4 bucuk yaşındaydı.Salıncakları çok severdi.Amcalarında salıncak vardı,sırf buyüzden salıncak için amcalarına gitmeyi düşünürdü.
Stephanie:
-Hadi abla salla beni,çok hızlı salla,uçmak istiyorum,salla ablacım.
Maria Stephanie'yi sallar:
-Olmaz tatlım,çok hızlı sallayamam,ya düşersen neolacak ozaman.,
Stephanie:
-Ben salıncağı çok seviyorum abla,hergün gelelim mi amcama?
Maria:
-Olmaz canım benim işlerim var,amcamızın da öyle.Amcamın evi uzakta,hergün gidemeyiz malesef,arada bir gideriz.Söyle bakayım sen salıncak var diye mi amcamıza gitmeyi istiyorsun sürekli
Stephanie:
-Evet ablacım,ama sus,sakın amcam duymasın,Yoksa üzülür,üzülmesini istemiyorum.
Maria:
-Tamam tatlım sustum. Hadi yeter sallandığın gel içeri girelim..
Stephanie:
-Peki... "

Maria'nın gözlerinden yaşlar süzülmektedir.Aklında hep kardeşinin anıları vardır.
İçeri girer.Bugünkü olanları düşünür,küçük kızın ağlayan yüzü gelir gözünün önüne.Onu azarlamıştı,çünkü kardeşinin salıncağında sallanmıştı.İçi pişmanlıkla doldu.Kimsesiz küçük kızı ağlatmıştı.Yüreği sızladı.Hastaneye gidip gönlünü almayı düşündü.Evet yarın hastaneye gidecek ,o küçük kızın
gönlünü alacaktı.Uykusu gelmişti,gözlerini kapattı ve uykuya daldı.Hep kabuslar gördü,o küçük kızı ve kendi kardeşini gördü hep.Kan ter içinde uyandı.
Etrafına baktı,herşey normaldi,kabus görmüştü.Birsüre gözleri belli bir noktaya takılı kaldı.Tekrar uyumak istemiyordu belki yine kabus görür diye.Ama
uykusuna yenik düştü ve uykuya daldı...
Sabah olmuştu,yüzünü yıkadı,duş aldı.Kahvaltısını yaptı aceleyle,sonra giyindi,parfüm sıktı,hafif makyaj yaptı.Aceleyle evden dışarıya çıktı.Önce bir oyuncakcıya uğradı.O küçük kız için bir oyuncak baktı.Aklına kardeşinin ondan çok istediği bir oyuncak bebek geldi.O bebek hala vitrinde duruyordu.Oyuncakcıdan o bebeği istedi.Bebeği satın aldı,paket yaptırdı,daha sonra arkadaşının çalıştığı hastaneye gitti.Arkadaşının yanına gitti.
Maria:
-Merhaba Sydney,ben dünkü davranışımdan dolayı çok üzgünüm,Birden onu kardeşimin salıncağında sallanırken görünce çok üzüldüm.Aklıma kardeşim geldi,o anda üzüntümden ne yapacağımı şaşırdım.Küçük kızı çok üzdüm.Hatamı telafi etmek istiyorum.O nerde görebilir miyim onu?
Sydney:
-Hatanı anlayacağını biliyordum Maria,çünkü senin yüreğin çok saf çok temiz çok geniş.Okadar iyisin ki.Fakat Emily burda kalmıyor artık.
Maria:
-Nerde peki?
Sydney:
-Onu yetimhaneye götürdüler.Zavallı kız şimdi ne haldedir..
Maria:
-Hangi yetimhaneye götürdüler,bana söyle lütfen adresini.
Sydney:
-Peki. Sera Por Que Çocuk yuvasında kalıyor.Onu orada görebilirsin.
Maria:
-Canım arkadaşım çok saol,hemen onun yanına gidiyorum,kendimi ona affettirmeliyim.

Maria Sera Por Que Çocuk yuvasına gider.Yetkililerden birinden Emily'yi görmek istediğini söyler.Yetkililer içeri girmesini ,Emily'nin bahçede oturduğunu söyler.
Maria Emily'nin yanına gider.
Maria:
- Merhaba Emily yanına oturabilir miyim?
Emily Maria'ya bakar ve :
-Beni azarlayacaksın değil mi?
Maria:
-Hayır tatlım,aksine kendimi sana affettirmek istiyorum.
Emily:
-Tamam oturabilirsin yanıma.
Maria:
-Tatlım dün seni kardeşimin salıncağında sallanırken görünce ne yapacağımı şaşırdım.Onun birdaha o salıncağı kullanamadığını ve bir başka çocugun o salıncakta sallandığını görünce çok kötü oldum,üzüntümden neyapacağımı bilemedim.Seni üzdüm.Kendimi sana affettirmek istiyorum.Beni affedebilir misin?
Emily:
-Affederim ama bir şartım var.
Maria:
-Söyle tatlım.
Emily:
-Beni birdaha azarlamayacına söz verirsen affederim.
Maria:
-Tatlım emin ol birdaha azarlamayacağım seni,söz veriyorum.Seni kırdığım için çok üzgünüm.
Emily:
-Tamam ozaman,affettim seni.
Maria:
-Saol canım,bak sena ne aldım.
Elindeki hediye paketini Emily'ye verir.
Emily büyük bir heyecanla paketi açar.İçinden bir bebek çıkar.Maria'ya sarılır ve:
-Çok teşekkür ederim,çok mutlu oldum.Çok güzel bu bebek.
Maria tuhaf duygular hissetmektedir.Bu küçük kızı kanı kaynamıştır.
Maria:
-Kardeşim ölmeden birgün önce bu bebeği almamı istemişti benden.Ama ben pazartesi alırım,bu aralar biraz sıkışığım diyordum.Birgün sonra da kardeşim öldü.
Emily:
-Cennete mi gitti?
Maria:
-Evet tatlım,o cennete gitti,melek oldu kardeşim.
Emily:
-Üzülme o şimdi iyidir.Seni izliyordur,ablasının ağladığını görmek onu üzüyordur.Ağlama.
Maria:
-Çok haklısın canım,ağlamayacağım.O beni mutlu görsün.
Emily:
-Benim kimsem yok Sad Ailemin kim olduğunu hatırlamıyorum.
Maria:
-üzülme tatlım ben varım,Sydney var.
Emily:
-Beni görmeye gelecek misin hergün?
Maria:
-tabi geleceğim görmeye,fakat hergün gelemem işlerim oluyor.
Emily üzgün birşekilde başını eğer:
-Peki..
Maria:
-Üzülme ,bak söz arada yetkililerden izin isteyip seni evime götüreceğim.
Emily:
-gerçekten mi?
Maria:
-Gerçekten canım, gerçekten..
Maria aylar sonra ilkdefa mutluydu.Emily onu kendine bağlamıştı,Emilyyi sevmeye başlamıştır.O küçük kız kardeşinin yaşındaydı.Kardeşi yaşasaydı o küçük kızın yaşında olacaktı.
Maria sürekli Emily'yi görüyor ve ona hediyeler getiriyordu.Bazen de evine götürüyordu.
Aradan 1 ay geçti,Emily onun herşeyi olmuştur.Hergün onu görmeye gitti ve onunla vakit geçirdi.Kardeşini unutmamıştı onun yerini kimse dolduramazdı.Ama sevgisini Emily'den saklamıyordu.Emily'yi çok seviyordu..
Aklına bir karar geldi.. Emily'yi evlatlık almak istiyordu.Bunun için araştırmalar yaptı.Evlatlığın olması için bir evli çift olması şartmış.Maria nekadar araştırdıysa ,nekadar uğraştıysa yetimhane görevlileri Emily'yi evlatlık vermediler.
Çaresiz birşekilde düşüncelere daldı.. Biri omzuna dokundu :
-Merhaba Maria,ben geldim,seni çok özlemişim.
Maria sesin geldiği yöne baktı ve o....

5.Bölümün Sonu
Sponsored content

Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: -hayal dünyamın eşsiz kahramanı-   

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 2 sayfası Sayfaya git : 1, 2  Sonraki