ThaliaFan.com

Thalianın dünyasına hoşgeldiniz

AnasayfaPortalliKayıt OlGiriş yap

Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
primavera
Super mod
Super mod

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 08/06/08 Mesaj Sayısı : 1536 Nerden : denden Hobiler : ps2 Fobiler : fedra
Konuya puan ver
MesajKonu: Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun   C.tesi Şub. 14 2009, 18:51

Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.

Günümüzde Sevgililer Günü
14 Şubat, 1800 yıllarda Amerika'lı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay olmuştur. Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok fazla önem kazanmış, sevgililer günü tüm dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline gelmiştir.

Sevgililer günü adetleri

Sevgililer günündeki en yaygın uygulama eşe ya da sevgiliye verilen karttır. Bu kartlara sevgi mesajları, aşk şiirleri vs. yazılır.

Özellikle batı medeniyetlerinde, sevgilisi olmayanlar hoşlandıkları kişilere kart gönderir. Alıcı kişi, içinde genellikle "Sevgilim olur musun?"[2] yazan bu imzasız kartın kimden geldiğini bulmaya çalışır.

Sevgililer gününde hemen herkes sevgililerine veya eşlerine bu günün ruhu ile bütünleşen, karşı tarafa sevgilerini anlatan hediyeler verir. Bu hediyelerin başında çiçekler ve çikolata gelir.

Sevgililer Gününü çiftler genellikle başbaşa geçirirler. Başbaşa gidilen romantik bir yemek, ya da evde hazırlanan romantik bir sofra en yaygın kutlamalardandır.

Çiftler, Sevgililer Günü'nün gecesinin de özel olması için çaba gösterirler. Kimi çiftler, bu güne has, cinselliği ön plana çıkarıcı kıyafetler ve iç çamaşırları alırlar. En çok tercih edilen renk, tutkuyu sembolize eden kırmızıdır.

Bunların yanısıra, Sevgililer Günü çok sayıda evlenme teklifinin de gerçekleştiği bir gündür.

Sevgililer Günü Mesajları

Bugün sevgimi yağmurlarla kalbine, tutkumu yıldızlarla gözlerine, kendimi olduğum gibi sana armağan ediyorum.

♥ ♥ ♥

Bu dünyada ve öbür dünyada her zaman seninle olmak dileğiyle Sevgililer Günün Kutlu Olsun Bitanem…

♥ ♥ ♥

Sen günesin doğduğu, karanlığın bittiği yerdesin sen hep kalbimde yatan tek sevgilimsin. Sevgililer günün kutlu olsun!

♥ ♥ ♥

Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Sevgililer günün kutlu olsun!

Thalia's Angel
Amor a la Thalia!
Amor a la Thalia!

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 14/09/07 Mesaj Sayısı : 10525 Nerden : venüsten Hobiler : thalia Fobiler :
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun   C.tesi Şub. 14 2009, 19:16

Sağol bitanem senin ve bu sitedekilerin sevgililer günü kutlu olsun:)

Bugün sevgililer günü arayın sevgilinizi kutlayın...
Elele gezin sevgilinizle..
Bugün başka birşey yapmayın tüm gününüzü sevgilinize ayırın..
Çünkü bugün sizin önemli birgününüz..
Sevgiliniz uzakta da olsa telefonla kutlayın sevgililer gününü..
Telefon çekmiyorsa ve sevgilinize ulaşamıyorsanız üzülmeyin yalnız değilsiniz,
Çünkü ben de sevgilimin sevgililer gününü kutlayamıyorum.. Uzakta..
Sevgilinize ulaşabiliyorsanız durmayın kutlayın sevgililer gününü..
Onu çok sevdiğinizi bir kez daha söyleyin...
jolie_esra
It's my party
It's my party

Kadın
Yaş : 27 Kayıt tarihi : 07/09/08 Mesaj Sayısı : 729 Nerden : izmir Hobiler : okumak ve okumak Fobiler : yılan akrep böcek vs
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun   C.tesi Şub. 14 2009, 20:05

kahretsin yine yalnızım.ben de tüm çiftlerin sevgililer gününü kutluyorum... Sad
cicikiz0
Admin
Admin

Kadın
Yaş : 29 Kayıt tarihi : 15/09/07 Mesaj Sayısı : 1707 Nerden : @msterd@m Hobiler : Tarih Fobiler : yok kardes
Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun   C.tesi Şub. 14 2009, 21:03

Vallah bacim ben annemin sevgililer gununu ona bi dene yesil sogan vererek kutladim oda afiyetle bukup yedi Very Happy Baskada kutluyan olmadi sen haricinde Very Happy Tsk ediyorum Very Happy Herkesin bu guzel gununu kutluyorum:D

Kadın
Yaş : 29 Kayıt tarihi : 17/08/08 Mesaj Sayısı : 137 Nerden : erzincan Hobiler : Fobiler :

Konuya puan ver
MesajKonu: Geri: Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun   Paz Şub. 15 2009, 10:06

Benimde sevgilim yok çok teşekkürler kutladığın için ilk ve tek kutlayan sensin.

Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası